Pencere Korkuluğu Neden Önemlidir?

Demirin dövülmesi sonucunda meydana getirilen ferforje, son derece güzel duyu ve sağlam olmasından dolayı son dönemlerde çok fazla rağbet görmektedir. Eski zamanlarda da uygulanan ferforje pencere korkuluğu işlemleri, günümüzde teknolojik gelişmeler ile daha güzel duyu ve daha çağıl hale getirilmiştir. Ayrıca eski zamanlara bakılırsa çok daha sağlam hale gelmiştir.

ferforje pencere korkuluğu

Farklı birçok alanda kullanılabilen ferforjeler, özellikle pencerelerde çok fazla kullanılmaktadır. Pencerelere çok hoş bir görünüm elde etmemizi sağlayan ferforjeler, güvenlik ile bu güzelliği pekiştirmektedir. İstenilen modelde üretilen ferforje pencere korkulukları, sabit veya menteşeli şekilde açılıp kapanabilen pencere korkuluğu şeklinde yapılabilir.

ferforje pencere korkuluğu

Açılabilen pencere korkulukları yardımıyla evde oturulan anlarda pencereler açılarak ferah bir nefes alınması sağlanabilir. Güzel duyu görünümü ile evlere farklı bir hava katan ferforje, uzun süre kullanıma uygundur.

Eskiden ahşap çerçeveli pencereler daha çok uygulanırdı. Sadece güvensiz oluşu ve zaman içinde yıpranan bir yapıda olması nedeni ile ahşap korkuluklar yerini PVC pencere sistemlerine bırakmıştır. Eğer bu sistemler ferforje demir ile desteklenmezse güvenlik açısından büyük bir eksiklik meydana gelmektedir. Özellikle de giriş kat ve birinci katlarda oturan kişiler için pencereler en tehlikeli alanlardır. Bu nedenle maksimum önem verilmesi ihtiyaç duyulan yerler de buralardır. Giriş kat ve birinci katlarda yaşayan bireylerin ferforje pencere korkulukları yaptırması, güvenlikleri açısından gereklidir. Pencerelerde kullanılan ferforje modelleri, pencerelere çok hoş bir güzel duyu görüntü katmaktadır.

Ferforje Pencere Korkuluğu Neden Bu Kadar Önemlidir?

Pencere korkulukları için ferforje üretiminde ilk başlarda güvenilirliğe ve sağlamlığa dikkat edilir. Binaların kıymetini artıran ferforje pencere korkuluklarının montajı da çok önemlidir. Dikey şekilde dizayn edilen ve uygulamaya hazır olan ferforje korkulukların bağlantı noktalarının sayısı ve hangi şekilde pencereye monte edileceği çok önemlidir.ferforje pencere korkuluğu

Ferforje demir ile yapılacak olan pencerelerin, bağlantı noktalarının duvar kısmına yapılması daha mantıklı ve güvenli olacaktır. Dikey olarak tasarlanan demirler, ayrı noktadan birbirine bağlanarak çok daha uzun ömürlü ve sağlam bir iş ortaya çıkarılmış olur. Ferforje korkuluklarda fırın boya tekniği kullanılarak ürünlerin ömrü daha çok uzatılırken, boya maliyeti de azaltılmış olur. Sınırsız şekilde ferforje pencere korkuluk modelleri vardır. Estetikliğin ve dekorasyonun önemli bir parçası olan ferforje pencere korkulukları, güvenliği sağlaması açısından ve uzun ömürlü olmasından da daha çok tercih edilmektedir.

Tel: 0542 224 78 27
Mail: iletisim@imzaferforje.com
Facebook:  İmzaFerforje