Ev, apartman ve çeşitli iş yerlerinin kapı önlerine, hem dekoratif bir görüntü için hem de yağmur ve kar şeklinde olan doğa olaylarına karşı korunulması için üretilen sistemlere sundurma denmektedir. Halk arasında sundurmalara saçak da denmektedir. Gelişen kerestecilik ve dekorasyon üretimlerinin peşinden saçak çeşitlerinde de değişiklikler olmuştur.

Sundurmalar, mimariye göre değişiklik gösterdiğinden birçok tipi bulunur. Sundurmaları incelediğimizde iki bölümden oluştuğunu görürüz. Taşıyıcı kolon ve üst kaplama. Bu iki bölümde genel anlamda, sert plastik, metal, ahşap ve CNC kesim sac, cam ve pleksi, polikarbonat kullanılmaktadır. Ergonomik sundurmalar bir tek camları değil kapıları korumak için ve geçitlere de çoğu zaman dekorasyon amacıyla yapılırlar. Sizde ergonomik sundurma hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sundurma Sistemleri

Sundurma çeşitleri arasından en dayanıklı malzemeler ile inşa edilmiş olan polikarbon sundurma, genellikle evlerde ve apartmanlarda tercih edilmektedir. Ancak kimi yerlerde, duraklarda, iş yeri önlerinde ve yazlık mekanlarda da kullanılmaktadır. Polikarbon saçak hem yağmur sularının söz konusu mekana girmesine engel olur hem de güneş ışınlarının. Yalnız insanlar için değil belli başlı yapılarda muhafaza edilmek istenen eşyaların da güneş ışınları karşısında solmasına, yağmur suları karşısında da bozulmasına engel olmaktadır.

Polikarbon saçak amorf yapıda üretilen plastik bir dokuya sahiptir. Bu yüzden son derece dayanıklı olup uzun ömürlü bir şekilde senelerce kullanılmaktadır. Bununla birlikte sert esen rüzgarlara ve lodosa karşı dayanıklı olmasıyla da iklim şartlarının çetin geçmiş olduğu coğrafi bölgelerde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Önceleri tek tip renkte üretiliyor olsa da artık plastik yapıların da boyanabilir olması sebebiyle birçok renkte üretimi ve satışı mevcuttur.

Ev ve daha birçok alan hariç olmak üzere şık bir dekorasyon amacı ile iş yerlerinde tercih edilen cam sundurma koruma özelliğinden çok dekoratif yönüyle kullanılmaktadır. Son on yılda giderek daha revaçta bir halde müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Kimi ofis ve iş hanlarında kullanıldığı gibi lüks apartman girişlerinde de şık bir ayrıntı olarak değerlendirilmektedir.

İmza Ferforje olarak müşterilerimizin seçeneğine sunduğumuz sundurma sistemi çeşitleri ile kaliteli, uygun fiyat ve uzun ömürlü bir hizmet sunmak için çalışmaktayız.
Tel: 0542 224 78 27
Mail: iletisim@imzaferforje.com
Facebook:  İmza Ferforje